ÚVODNÍ STRANA SOUBOR AKCE PROGRAMY FOTOGALERIE KONTAKT

BAROKO - VYSTOUPENÍ


ANGLICKÉ KONTRATANCE

Skupinové tance pro několik párů, plné veselých a komunikativních prvků – to jsou anglické raně barokní kontratance v podání souboru Alla Danza.

Jednoduché taneční kroky, průplety a zátočky, v pravém slova smyslu „populární“ melodická hudba… Vystoupení, během něhož okusíte atmosféru britských více či méně urozených společností, a poznáte, že i během tance se dá nezávazně konverzovat, domlouvat si dostaveníčka či obchodní transakce…FRANCOUZSKÉ „LA BELLE DANSE“

Právě preciznost francouzských tanečních notací umožňuje souboru Alla Danza připravit přesné rekonstrukce dvorských baletů ve stylu francouzského „La Belle Danse“.

Jde převážně o párové tance, které svým charakterem odpovídají původnímu poslání – náročnému teatrálnímu provedení jako součást královských baletů a oper před zraky panovníka a členů nejvyšší dvorské společnosti.VÝUKA DIVÁKŮ

Pro tancechtivé publikum je možné připravit speciální výukový program na míru, při kterém si na vlastní kůži vyzkouší nenáročné a jednodušší tance té doby.

Jeden výukový tanec se zapojením veřejnosti může být zařazen i jako závěrečný “zlatý hřeb“ klasického tanečního vystoupení souboru Alla Danza.